Dřevěný nábytek

Dub jakožto evropská dřevina rostoucí v našich podmínkách má díky svým technickým vlastnostem  i dnes širokou oblast použití od podlah, pražců, sloupů a mostních pilířů až po nábytek. Nábytek z dubového dřeva je velmi tvrdý a odolný, má nádhernou texturu a pruhovanou kresbu na radiálním řezu s nápadnými zrcátky na tangenciálním řezu.

Upozornění :

Jednotlivé typy nábytku jsou navrhovány autorizovaným designérem PhDr.Mgr.BcA. Jaroslavem Žákem a jsou chráněny autorským zákonem.

Dubový nábytek Gotik

Řada nábytku Gotik vychází z původních tvarů typických pro období gotiky s prvky až pravěkými. Přitom kombinuje tak ušlechtilé materiály jako jsou dubové dřevo a kov v jejich rustikální podobě.

 

 

 

Dubový nábytek Kubus

Řadu dubového nábytku Kubus si oblíbí každý, kdo touží mít ve svém interiéru solidní masivní a přitom moderní nábytek, a to ať již kompletně vybavený včetně skříní, postelí, komod a sedacího nábytku nebo jen jeden dominantní kus, snoubící v sobě jednoduchost designu s přírodním materiálem.

 

 

 

Pár slov o dubovém nábytku

V architektuře je málo materiálů, které se bez přestávky využívají od chvíle, kdy lidé vyšli z jeskyní a začali si obydlí stavět. Takové materiály musí mít vlastnosti, které jsou nenapodobitelné. Je jich jen několik s podobnými parametry, a dubové dřevo mezi ně určitě patří. Je to materiál velmi blízký člověku, neboť má zajímavý vzhled, charakteristickou vůni dostatečnou tvrdost, je příjemný na dotyk, vyzařuje pocit pohody. Takovými přívlastky můžeme charakterizovat dubové dřevo v nábytkářském průmyslu.  A proto pokud chceme zachovat jeho krásu a užitkovou hodnotu v interiérech, musíme se umět o tento materiál starat.

Ze dřeva se snáze a rychleji staví, snadno se opracovává a i jeho hmotnost je, hlavně u konstrukce stropů či krovů, ideální. dřevo hezky působí na pohled, je příjemné na dotyk a má dobré akustické vlastnosti. Proto se nelze divit, že nás doprovází už tolik staletí                           a pravděpodobně ještě dlouho bude. A tak se nemůžeme divit, že dřevěná architektura je tak oblíbená ve Skandinávii a v německy mluvících zemích západní Evropy.

 

Zahradní nábytek THERMOWOOD

Venkovní dřevěný zahradní nábytek PROWOOD je vyrobený z unikátního masivního materiálu finské tepelně upravené boroviceTHERMOWOOD. Tento materiál má optimální vlastnosti pro exteriérové (venkovní) použití, kterými jsou převážně velmi dlouhá životnost, perfektní rozměrová stálost a zcela výjimečná biologická odolnost.