Koberce, korek, PVC, vinyl, linoleum

Název povlakové krytiny z pohledu podlah jsou všechny krytiny,které tvoří povlak, tedy relativně tenkou vrstvu na povrchu podkladu, v našem případě betonu, anhydridu, dřevěných, OSB ,MFP nebo dřevotřísek, která svými mechanickými vlastnostmi, vzhledem a komfortem umožňují kvalitnější bydlení či užívání převážně interierových prostor.

Patří mezi ně KOBERCE, KOREKPVC, VINYL, LINOLEUM.

KOBERCE

KoberceTextil určený na podlahy má mnoho podob: celoplošné koberce prodávané jako metráž, kusové koberce, výrobky z přírodních i umělých vláken. Celoplošné koberce se v dnešní době nejvíce používají v komerčních objektech - kancelářích, hotelech, restauracích. Kusové koberce se pořizují jako estetický doplněk i pro zvýšení komfortu u sedací soupravy, v ložnici a podobně.  Kvalita koberce je dána jeho konstrukcí a druhem vlákna.
Do hodně zatížených místností se hodí vpichované koberce nebo smyčkové. Nášlapná vrstva ze smyček je kompaktnější než řezaný vlas a již při průměrné kvalitě vlákna koberec lépe odolává sešlapání. Koberce s řezaným vlasem se vyrábějí v mnoha variantách. Od vysoce odolných pro frekventované veřejné prostory, po komfortní, měkké, s vysokým vlasem. Extrémně odolné koberce nabízejí malý komfort a naopak vysoce komfortní nevydrží velkou zátěž.

KOREK

Korková podlaha

Do našich bytů se stále více vracejí přírodní materiály přispívající k vytváření
zdravého prostředí, v němž trávíme nejvíce času. A protože přicházejí v nové
moderní době a proti minulosti s nesrovnatelně dokonalou kvalitou a praktickou
povrchovou úpravou jsou i estetickým obohacením našeho domova.  Korkové podlahy
se v poslední době opět začínají prosazovat mezi ostatními podlahovými krytinami,
a to díky svým nenapodobitelným vlastnostem.

PVC

PVCV prostředí, kde je třeba udržovat vysoký hygienický a bezpečnostní standard podlahy, se dobře uplatní krytiny z PVC, Co do barev a vzorů jsou současné kolekce přebohaté a nabízejí se také různé kvality podle způsobu výroby a složení jednotlivých vrstev.Tuto kategorii podlahovin rozdělujeme na dvě podskupiny: heterogenní PVC měkčené - tato skupina PVC podlahovin je určena především k využití v bytové zástavbě, a to v podstatě v obytných prostorách, záleží pouze na vkusu a výběru uživatele. Tyto podlahoviny jsou vyráběny ve velmi široké designové škále, co do barevnosti i rozmanitosti vzorů, a heterogenní PVC tvrzené - tento materiál je vhodný i do silně namáhaných prostor.
Homogenní PVC se používají v prostorách s extremním zatížením. Materiál, ze kterého jsou tyto podlahoviny vyrobeny, je v celé své tloušťce probarvený, je natolik odolný, že nehrozí nebezpečí opotřebení, tzv. nemůže se prochodit. Homogenní PVC se vyrábí nejčastěji v tloušťce 2mm. Dodává se na trh jak v rolích, tak i ve čtvercích, a to v obou případech v pestré designové škále. Homogenní PVC se používá nejčastěji pro objekty, jako jsou školy, nemocnice, obchodní domy a jiné veřejné prostory.

VINYL

Vinylové podlahyNázev vinylové podlahy se plošně vžil pro vícevrstvé podlahové dílce z PVC se stabilizační polyesterovou mezivrstvou nebo i bez ní.
Vinylové podlahy EARTHWERKS věrně napodobují různé vzory dřeva, kamene, dlaždic, skleněných dlaždic a korku a to tak, že od originálu jsou k nerozeznání. Je to možné díky technologii 3D, která vlivem dvousměrné reliéfní ražby dodá plastický vjem.Vinylové podlahy se snadno pokládají, udržují a snadno se vyměňují jednotlivé dílce. Vinylová podlaha snese vysoký stupeň zátěže, je odolná proti pádu předmětů a je protiskluzná. Životnost vinylové podlahy je 30 až 50 let.
Vinylová podlaha se výborně hodí do domácností a to bez obav do prostor se zvýšenou vlhkostí, vzhledem k tomu že vlhko vinylové podlaze nevadí. Nejen doma, ale i ve veřejných prostorech jako jsou banky, nemocnice, hotely lze využít kvalit vinylových podlah.

LINOLEUM

LinoleumLinoleum, lidově zkracováno na lino - nejedná se v žádném případě o PVC-, je přírodní podlahová krytina v pásech nebo čtvercích vyráběná ze směsi dřevité moučky, vápence, korku, pryskyřic, přírodních barviv a juty.
Linoleum je pro své hygienické a nealergické vlastnosti využíváno k pokrytí podlah v prostorách, kde žijí alergici, v nemocnicích a zdravotnických zařízeních. Rozmanitost vzorů a intarzií různých barev a zrcadlových tvarů je ceněna jako vysoká řemeslná dovednost, zvyšující vzhled interiérů.